| Próbka książki

Blurb HTML na kartę produktu

Książka Opowieści z dawnego Hongkongu

    
  <p>Masz w rękach zbiór opowiadań pokazujących obyczaje i zawiłe losy mieszkańców Hongkongu –
miasta dwóch cywilizacji.</p>
<p>Opowiadania zawarte w tym zbiorze przenoszą nas do połowy XX wieku, czasów największej świetności i najszybszego rozwoju miasta, które było dumą Imperium Brytyjskiego. Tragedie, konflikty, poszukiwania życiowych partnerów, życie elit i ciemna strona miasta stanowią unikatową mozaikę. Ten świat, choć obecnie wydaje się odległy w czasie i przestrzeni, te kulturowe odmienności, emanujące historią oraz egzotyką Dalekiego Wschodu, pokazują nam wielką prawdę o kulturach świata i naturze ludzkiej: Choć nasze obyczaje ukształtowały się w tak różnych kulturach, przeżywamy tragedie, rozwiązujemy konflikty i szukamy życiowych partnerów w sposób zadziwiająco podobny.</p>

<hr>

<p>
Autor tych opowieści, Dawid T.K. Wong, to wyjątkowy „obywatel świata” – urzędnik kolonialny, przedsiębiorca, pisarz oraz filantrop. Zrządzenia okoliczności sprawiły, że poznał tajniki umysłów ukształtowanych filozofią konfucjańską, jak i zachodnią. Przede wszystkim jednak zgłębił kulturę Hongkongu, która jest unikatową mieszaniną ich obu.
</p>
<p>Urodził się w Hongkongu, a kształcił w Chinach, Singapurze i Australii. Ukończył dziennikarstwo na uniwersytecie Stanford, a potem studiował ekonomię w Queen Elizabeth House w Oxfordzie.
Jego opowiadania ukazywały się w USA, Zjednoczonym Królestwie, kilku krajach Azji. Były także emitowane w audycjach radiowych w samym Hongkongu, jak i w krajach europejskich: Irlandii, Holandii czy Belgii.
Jest fundatorem dorocznego stypendium „David
T.K. Wong Fellowship” w twórczym pisaniu na Uniwersytecie Anglii Wschodniej w Wielkiej Brytanii. Stypendium jest przyznawane wybranemu kandydatowi na napisanie poważnego utworu literackiego, którego akcja rozgrywa się na Dalekim Wschodzie. Za swoje zasługi dla literatury otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Anglii Wschodniej.</p>
<p>Strona domowa autora: davidtkwong.com</p>